piątek, 28 stycznia 2011

„One of the Boys” Katy Perry

„One of the Boys” Katy Perry

Album Katy Perry „One of the Boys” ukazał się w Polsce jesienią 2008 roku. Od tej chwili, podobnie jak na Zachodzie, Katy podbija serca polskich fanów. Najpierw „I kissed a girl”, a teraz „Hot’N’Cold” nie schodzą z list przebojów.
Katy Perry (właśc. Katheryn Elizabeth Hudson) jest córką pastora. Informacja ta może szokować, jeśli wziąć pod uwagę charakter utworów, którymi Katy podbiła rynek muzyczny. Zacznijmy jednak od początku.
Artystka dorastała słuchając muzyki gospel i śpiewając w kościele. Swój pierwszy album zatytułowany „Katy Hudson” wydała wraz z wytwórnią Red Hill Records i zawarła na nim piosenki muzyki gospel.
Jej najnowszy album „One of the Boys” na szczyty list przebojów w USA wyniosły dwa single: „Ur So Gay” oraz „I Kissed a Girl”. Oba utwory poruszają homoseksualną tematykę i przeczą chrześcijańskim wartościom, w których wzrastała. Katy wyjaśnia, że kościół, w którym dorastała, nie przyjmował jej homoseksualnego przyjaciela. Jako nastolatka odkryła jeden z albumów zespołu Queen i od tej pory to ten zespół miał największy wpływ na jej twórczość. Poza Queen, duże znaczenie miała dla niej muzyka Alanis Morissette, a także Joni Mitchell.

„One of the Boys” Katy Perry

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz